بین فرمت ntfs, fat 32 را بگویید.ودر فرمت كردن كدام بهتر است در صورتیكه كامپیوتر x

بین فرمت ntfs, fat 32 را بگویید.ودر فرمت كردن كدام بهتر است در صورتیكه كامپیوتر... و اندازه برای نوشتن متن در word که ریز نباشد جه فونت و جه اندازه ای است معمولا ...
... برنامه اینترنت دان ...
... منظور از reboot کردن ویندوز چیست؟ یعنی باید چه کنم ضمنا من از کویندوزم رو ...
... lock بر روی ص ...
... هستند وظیفه آنها چیست و چگونه کار میکنند اصلا این اصطلاح به چه معنی می ...
... اینتل بهتر یا ای ام دی از نظر سرعت کارایی (در رده کور تو دو) با چه مدل و ...

... موبایل ...
... intel و amd چیست و برای یک pc کدام بهتر است؟ 2.فرق cpu های دو هسته ای و معمولی ...
... من بگید فرق ایمیل با جیمیل چیه كدومش بهتره و لطفا به طور كامل و با جزئیات ...
... ویروس outorun و ویروس new folder.exe با چه آنتی ویر ...
... نباشید.چند سوال در مورد اینترنت ماهواره ای داشتم. 1) تجهیزات لازم برای ...
... برای چیست؟ (بیشتر در هنگام کار با برنامه اتوکد نمایش داده میشود و بعد ...
حمایت از ما | مشهدهاست
`

بین فرمت ntfs, fat 32 را بگویید.ودر فرمت كردن كدام بهتر است در صورتیكه كامپیوتر
با سلام
لطفا فرق بین فرمت ntfs, fat 32 را بگویید.ودر فرمت كردن كدام بهتر است در صورتیكه كامپیوتر پنتیوم فور باشد.
با تشكر
- 35 ساله - لیسانس
پنج شنبه 21/2/1385

پاسخ :
با سلام.
دوست عزیز، File System در یك سیستم عامل به ساختار كلی نامگذاری ، ذخیره سازی و سازماندهی فایل ها گفته می شود. سیستم فایل ها ، داده ها را به واحدهایی به نام Cluster تقسیم بندی می كنند . هر كلاستر می تواند فقط بخشی از یك فایل را نگه دارد . یك فایل ممكن است چندین كلاستر را به خود اختصاص دهد ،و مقداری فضای خالی در آخرین كلاستر بلا استفاده باقی بماند . كلاستر های كوچك می توانند داده های بیشتری در یك دیسك جای بدهند ( چون فضای بلا استفاده كمتری به وجود می آورند ) اما كلاستر های بزرگ ، كارایی را بالا می برند ( در كلاسترهای بزرگتر ، داده های بیشتری می تواند در هر كلاستر نگهداری شود . بدین معنی كه برای بازیابی آن ، سیستم كار كمتری انجام می دهد و در نتیجه به طور كارآمدتر و سریعتر آن را بازیابی می كند ) اندازه كلاستر در اندازه دیسك سختی كه كامپیوتر می تواند پشتیبانی كند نیز نقش دارد .


Fat مخفف File Allocation Table ، جدول تخصیص فضا به فایل. این جدول كه در نزدیكیهای ابتدای دیسك سخت ذخیره می شود ، توسط سیستم عامل نگهداری می شود تا فضای مورد استفاده برای ذخیره سازی فایل ها را مدیریت كند . این جدول وظیفه نگهداری فضاهای موجود در دیسك را بر عهده دارد تا سگمنت های خراب غیر قابل استفاده ، علامت گذاری شوند و قسمت های مختلف یك فایل با یكدیگر مرتبط شوند . در واقع هنگام ذخیره داده ها روی دیسك سخت ، سیستم جهت دستیابی به كلاسترهای خالی با Fat مشورت كرده و هم در هنگام اجرا فایل ، Fat را جستجو می كند تا كلاسترهای مرتبط با آن را یافته و اطلاعات ذخیره شده در آن كلاسترها را بخواند . دو نوع Fat اصلی وجود دارد : Fat 16 , Fat32


Fat 16: این سیستم فایل ، یك سیستم فایل 16 بیتی است ، زیرا كلاستر هایی را تشخیص می دهد كه 16 بیت طول ( یا رقم ) دارند . اندازه كلاسترهای Fat بسته به مقدار فضا درایوی است و از آنجا كه Fat16 نمی تواند به اندازه Fat32 كلاستر داشته باشد ، برای پوشش دادن به مقدار یكسانی از فضا به كلاسترهای بزرگتری نیاز دارد . Windows XP كلاسترهای 64 كیلو بایتی را برای Fat16 پشنیبانی می كند. چون Fat16 فقط 65,536 كلاستر را پشتیبانی می كند ، با این سیستم فایل ، حداكثر یك پارتیشن 4 گیگابایتی را می توان تقسیم بندی كرد .


FAT32: یك سیستم فایل 32 بیتی است ، می تواند كلاسترهای بیشتری را نسبت به Fat16 آدرس دهی كند. در نتیجه Fat32 می تواند از كلاسترهای كوچكتری برای كارآمدتر كردن سیستم ذخیره سازی ، بهره بگیرد . همچنین بدین مفهوم است كه Fat32 می تواند پارتیشنهای بزرگتری را پشتیبانی كند . Fat32 با كلاسترهای 32 بیتی می تواند پارتیشنهایی تا 8 ترا بایت را پشتیبانی كند .


NTFS: مخفف NT File System می باشد. در سیستم فایل fat ، جدول تخصیص فضا ( File Allocation Table ) داشتیم و در اینجا جدول فایل اصلی ( MFT: Master File Table ) داریم . البته MFT بسیار پیچیده تر است. MFT صفات فایل را برای هر فایل ذخیره شده در پارتیشن NTFS ذخیره می كند. ( صفات فایل هر چیزی را كه لازم است درباره یك فایل دانست ، توصیف می كند . در NTFS حتی داده های موجود در یك فایل نیز صفت فایل محسوب می شود . اسم ، مكان ، و اطلاعات امنیتی نیز ، از دیگر صفات فایل محسوب می شود )

NTFS در صورت امكان همه صفات فایل را ، شامل داده های فایل ، در MFT ذخیره می كند. ( هر چند در اكثر موارد ، جای كافی برای ذخیره همه صفات در MFT وجود ندارد . در این زمان صفت داده ای به خارج MFT انتقال می یابد ) .


MFT بعنوان یك فایل Metadata مشهور است . ( Metadata اساسا داده هایی درباره خود Data است . بعنوان مثال عنوان ، موضوع ، مولف و اندازه یك فایل ، Metadata آن فایل را تشكیل می دهند ) NTFS از فایلهای Metadata برای مدیریت داده های روی پارتیشن بهره می گیرد . بعضی از مهمترین فایلهای Metadata بشرح زیر است :


MFT Mirror : یك نسخه پشتیبان از MFT است . MFT در ابتدای سطح دیسك ذخیره می شود ، در حالیكه MFT Mirror در وسط دیسك قرار می گیرد . و در صورت خراب شدن MFT اصلی می تواند مساله را حل كند . و اطلاعات لازم را برای بازیابی داده ها روی سیستم فراهم كند .


Log File : كه Log Journal نیز نامیده می شود ، تغییرات روی سیستم فایل را ثبت می كند . Log File فقط عملیاتی را كه انجام می گیرد ثبت می كند ، نه داده هایی كه اصلاح می شوند .


Cluster Allocation Bitmap : نقشه ای از پارتیشن را در خود دارد . سیستم می تواند این اطلاعات را برای یافتن كلاسترهای موحود به كار گیرد .


Bad Cluster File : بخشهایی از دیسك را كه معیوب شده اند ، علامت گذاری می كند . بدین

 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


... نمودار مستطیلی و جعبه ای رسم كنم؟ لطفا توضیح كامل با ذكر نام را ارئه دهید؟ ...
... میخواستم بدونم آی دی و ایمیل مخفف چیست و به ...
... به یه سایتی برم ولی Bandwidth Limit Exceeded The server is temporarily unable to service your request due ...
... خالی كردن Ram یا حافظه اصلی چگونه است ؟ ( سرعت كامپیوتر كاهش یافته است) لطفآ ...
... الرحیم . با سلام سیستم كامپیوتر بنده خیلی كند بالا میاید و سرعت اجرای ...
... انفورماتیک ( در رشته ی کامپیوتر ) چیست و یک کار شناس انفورماتیک کیست ...

... هیجانی چیست؟ و EQ مخفف چه ک ...
... کار در زنگی انسان را به صورت مقاله ا ...
... های حساسیت زدایی و غرقه سازی و کاربردهای آن در روانشناسی توضیحاتی اجمالی ...
... کنم ولی نمیدانم شغل مورد علاقه ام چیست برای انتخاب رشته دانشگاه معیار ...
... خوب در شهر همدان به من معرفی کنید. اگر نمی شناسید بگویید که از کجا می توانم ...
... دارم در واقع صدای من حالت تو دماغی دارد که این مسئله مرا بسیار ازار می ...

سایر مطالب

سایر مطالب

سایر مطالب

*